VIII. Sopron-Fertőd Kistérségi Civil Konferencia

Időszak: 2013.09.01.-2013.11.30. Támogatás: 252 000.-Ft Állapot: Lezárt

A konferencián 62 regisztrált résztvevő vett rész a Sopron-Fertőd Kistérségből.

A témákat úgy állítottuk össze, hogy azok a valós igények szerintiek és aktuálisak legyenek.

A konferenciára olyan előadókat, illetve szakértőket hívtunk meg, akik nem csak ismerik, hanem végzik is a vonatkozó tevékenységet.

A szövetségtől Bognár Béla NGO menedzsert és a Civil Agendától Takács Miklósné könyvelőt,
A Központi Statisztikai Hivataltól a civil szervezetekkel foglalkozó Böjte Edit főtanácsost és Kissné Bozi Erika osztályvezetőt,
A NAV részéről Dr. Gulyás László eljárási osztályvezetőt
A CivilTech programtól annak programvezetőjét Ónodi Istvánt
A 2014. évi NEA pályázatok tárgyában Mecséri Szabolcsot az EMET területi koordinátorát,
Az önkéntességről a Vas Megyei Önkéntes Centrum szolgáltatásszervezőjét Nagy Krisztinát,
A Bírói ítélet alapján munkavégzésre kötelezettek alkalmazása kapcsán Károlyfalvi Lászlót a Kormányhivatal Igazságügyi szolgálatának pártfogó felügyelőjét
Az iskolai közösségi szolgálatról Molnár Karolinát az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Tartalomfejlesztési és Módszertani Központjától,
A jogszabályi háttér változásairól Dr. Potháczki Dórát a Győri Törvényszék bírósági titkárát
A törvényességi ellenőrzés kapcsán pedig Dr. Rosta Sándort a Sopron Járási Ügyészségről.

A visszajelzések alapján a konferencia sikeres, a mellékelt képeken is látszik, hogy a legtöbben nem csak azokon az előadásokon vettek részt, melyekre regisztráltak, hanem több előadáson is részt vettek.

A mérhető hatás sajnos csak a jövő évben jelentkezik, mivel a beszámolókészítés, a KSH adatszolgáltatás, a létesítő okiratok módosítása, illetve a közhasznúság kérelmezése 2014-ben fog megtörténni.

Ami mégis mérhető (lesz) az általunk nyújtott tanácsadási szolgáltatások számának növekedése, a szövetségbe újonnan belépni szándékozottak száma.

April 2018

2018. április 19. Csütörtök